Yukeshiro 

Juror konkursu cosplay

 Yukeshiro 😍, cosplayerka z Krakowa, którą na co dzień pasjonują również (pop)kultura Japonii, gry komputerowe i... koty. 🐱 Początki jej przygody z cosplayem sięgają aż 2008 roku, a na swoim koncie ma już sporą liczbę nagród i wyróżnień 🏆 w konkursach cosplayowych, zarówno na imprezach o tematyce anime, jak i gier komputerowych. Jednymi z najbardziej prestiżowych nagród, które posiada w swoim dorobku są, pierwsze miejsce na konkursie cosplay IEM 2017, drugie miejsce w zmaganiach Lenovo podczas IEM czy pierwsze miejsce „Cosplay Standard” podczas Magnificon EXPO 2017 🌟. Jej prace doceniły również światowe firmy takie jak Riot Games, Blizzard czy Epic Games 🎮, udostępniając jej prace na oficjalnych stronach swoich gier. Najbardziej w cosplayu lubi tworzenie detali w strojach, a także uczestniczenie w przeróżnych sesjach zdjęciowych 📷.

Rem [Re:Zero] - fot. Chmurek
Kizuna Ai - fot. Focus Felis
Ann Takamaki [Persona 5] - fot. The Puddins'

TALON

Juror konkursu cosplay

Talon - Cosplayer z Krakowa, wyspecjalizowany w tworzeniu szcegółowych zbroi oraz brawurowych, widowiskowych, destrukcyjnych występach scenicznych. Wielokrotny zwycięzca lokalnych konkursów, międzynarodowych eliminacji, członek zeszłorocznej reprezentacji kraju na International Cosplay League i Clara Cow's Cosplay Cup. W cosplayu w szczególności skupia się na doskonałym odwzorowaniu materiału źródłowego, rekwizytach i grze aktorskiej.

BISZ

Juror konkursu cosplay

Bisz - Krakowska cosplayerka, członkini reprezentacji na International Cosplay League oraz Clara's Cow Cosplay Cup. W cosplayu najbardziej lubi sam proces tworzenia stroju, a w szczególności pracę z tkaninami, haftowanie oraz wykańczanie elementów. Na to też właśnie zwróci największą uwagę podczas konkursu.

Cosplay infiltrait0r

Juror konkursu cosplay

Cosplayerka z wieloletnim doświadczeniem, uwielbia niestandardowe stroje i ciekawe techniki. Jako osoba, która szybko nudzi się jedną techniką, specjalizuje się w cosplayach łączących ich wiele. W każdym jej stroju stara się umieścić jakiś "wow-factor", coś nowego i niespotykanego. Scena to jej drugi dom, uważa prezentacje sceniczne za coś bardzo ważnego w odbiorze stroju. Uważa też za ważne, żeby strój był wytrzymały i mobilny i w myśl tego stara się robić wszystkie swoje cosplaye - szczyci się tym że jej stroje sprzed wielu lat wciąż nadają się do noszenia! Bardzo docenia włożoną w strój pracę umysłową, a nie tylko fizyczną.
Osiągnięcia: 2 miejsce na Cosplay World Masters 2019 w Portugalii, nagradzana też na konwentach takich jak: Meet Point, Dni Fantastyki, MFKiG, Kapitularz, Japanicon, Polcon i Xmascon. 

Leontha 

Leontha Cosplay to cosplayerka z Polski, ktora swoja zabawe z tworzeniem kostiumow zaczela w 2012 roku zupelnie spontanicznie, za namowa znajomych i wsiaknela w ten swiat cala soba! Jej mocna strona jest zdolnosc wcielenia sie nie tylko w damskie ale rowniez meskie postacie. Swoje doswiadczenie z pracy w teatrze i modelingu przenosi obecnie na swoja najwieksza pasje, jaka jest wlasnie cosplay!

Swoje stroje wykonuje w wiekszoci sama, ale nie stroni od projektowania wlasnych postaci i designow. 

Do tej pory wykonala okolo 30 roznych postaci! 

Daiyamondo.

Cześć! Mam na imię Adrianna, pochodzę z Górnego Śląska. Cosplay gości w moim życiu już od 6 lat. Choruję na bezwarunkową miłość do detali w strojach, jak i również uwielbiam drobne prace, wymagające ogromnego skupienia i cierpliwości. Często narzekam na to, że jestem chorą perfekcjonistką. Na co dzień pasjonuję się szeroko pojętą medycyną, śpiewem oraz grami komputerowymi, które od czasu do czasu zdarza mi się streamować. Należę również do ławicy shrimps.pl, w której pełnię funkcję krewetkowego reportera działu Cosplay.

 Brother Varcolac, znany również jako Varlok. 😉

Cosplayem zajmuje się od 4 lat, na początku hobbystycznie, ale już od ponad roku stał się jego wielką pasją. ✨
Uwielbia budować pancerze, od ogromnych Space Marine's po wygodne do zabijania goblinów odzienie Goblin Slayera.
Tworząc kostiumy przykłada dużą wagę do jak najlepszego odwzorowania danej postaci, wykonania wszystkich warstw stroju oraz używania różnych technik i materiałów. Jednak osobiście najlepiej czuje się na scenie, gdzie może, na te kilka minut, w pełni wczuć się w odgrywaną postać i zaprezentować ją publice. 🎭

Ciocia Kot

Znana w internecie jako autorka strony Koty to Zło. Żyje z rysowania dziwnych zwierzaków i zwierzakopodobnych dziwactw oraz jeżdżenia na konwenty i opowiadania o okołorysunkowych rzeczach, takich jak działanie tabletów graficznych, tworzenie gadżetów czy przygotowywanie się na różne targi.

Pan Rysownik 

Rysownik zajmuje się męczeniem sieci swoją gadaniną o animacji, rysunku, grach i problemach zerowego świata, jak praca w mediach społecznościowych. Kocha koty, więc na konwenty przyjeżdża pomagać zawsze Kot przy jej stoisku, a i sam stara się rysować na miejscu jakieś rekiny. Podobno robił też kiedyś w YouTube i nagrywał Pokemony czy tutoriale z rysowania... może wróci do tego?

Miko Cosplay 

Ta cosplayerka z Poznania rozpoczęła swą przygodę z cosplayem w 2013, wykonując w tym czasie ponad 100 różnych strojów . Co więcej, uzyskała oficjalny, państwowy tytuł Krawca i aktywnie pracuje tworząc kostiumy dla ludzi na całym świecie. Jej pasja do szycia może równać się jedynie miłości, którą darzy swojego słodkie koty. Poza ogromnym dorobkiem cosplayowym Miko posiada również doświadczenie w pełnieniu funkcji członka jury podczas licznych, polskich konwentów, m.in. podczas oficjalnego konkursu cosplay na PGA 2017.

CICHYWUJ

CichyWuj - animator 2D, który rysuje lepiej niż wygląda oraz entuzjasta humoru ambarasującego. Twórca cyklu animowanych "Cichych Żartów" oraz serii komiksów "Naroto".